1682 pozłacana bransoletka z globusem i grawerowanym samolotem kamienie naturalne
Ta bransoletka składa się z plecionego sznurka w kolorze beżowym, zdobionego złotymi kuleczkami oraz kamieniami naturalnymi w różnych odcieniach zieleni i niebieskiego, turkusu afrykańskiego, amazonitu i akwamarynu. Centralnym elementem bransoletki jest złoty samolot pod grawer. Obok samolotu znajduje się zawieszka w kształcie globusa, która dodatkowo podkreśla motyw podróży i odkrywania świata. To idealny prezent dla osoby kochającej podróże, marzącej o odkrywaniu nowych miejsc lub po prostu ceniącej sobie unikatową biżuterię z przesłaniem.
- średnica kuli ziemskiej 9 mm,
- wymiary samolotu 16 mm x 14 mm,
- kamienie naturalne 4 mm - amazonit, akwamaryn, turkus afrykański
- poliestrowy sznurek 0.5 mm,
- długość bransoletki regulowana max 24 cm,
- waga 3.3 g,
- biżuteria wykonywana ręcznie,
- biżuterię możemy wykonać również w wersji srebrnej, zainteresowanych prosimy o kontakt.
- Wykonana ze stali szlachetnej. Stal szlachetna/chirurgiczna - nie uczula, nie zmienia koloru nawet przy długotrwałym użytkowaniu.
Turkus afrykański - to kamień półszlachetny, który w rzeczywistości nie jest klasycznym turkusem, ale rodzajem jaśniejszej odmiany jaspisu. Charakteryzuje się on intensywną, niebiesko-zieloną barwą, często przetykaną ciemnymi żyłkami lub plamkami, co nadaje mu unikalny, marmurkowy wygląd. Kamień ten pochodzi głównie z południowych regionów Afryki, skąd wywodzi się jego nazwa. Wierzy się że turkus afrykański wspiera inteligencję, rozwój emocjonalny oraz osobisty. Pomaga stabilizować nastrój i promuje bardziej optymistyczne podejście do życia.
Akwamaryn - to kamień szlachetny, który wyróżnia się swoją niebieską lub niebieskozieloną barwą. Jego nazwa pochodzi od łacińskich słów “aqua marina,” co oznacza "woda morska". W Polsce występuje w Karkonoszach. Uważa się, że akwamaryn przynosi spokój, harmonię, mądrość i odwagę. Jest również związany z poprawą komunikacji i intuicji. W starożytnym Rzymie wierzono że kamień ten miał jakoby chronić podczas podróży morskich.